Jak zlikwidować rumień stały?
Naczynia krwionośne u człowieka w naturalny sposób poszerzają się pod wpływem emocji, wysiłku fizycznego, czynników atmosferycznych (bardzo wysokiej lub bardzo niskiej temperatury powietrza) oraz na skutek wzrostu ciśnienia tętniczego. Efektem jest rumień, czyli zaczerwienienie na skórze, które najczęściej po krótkiej chwili znika. Wówczas mówi się o zaczerwienieniu ustępującym. Najczęściej widać to na policzkach lub dekolcie.
Zdarza się jednak, szczególnie w przypadku cery naczyniowej i wrażliwej, że zaczerwienienie przybiera charakter stały. Na tym nie koniec, gdyż miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych może się pogłębiać. Skutkuje to zaburzeniem jednolitego koloru skóry i nieestetycznym wyglądem. W konsekwencji naczynka krwionośne mogą pęknąć, co stanowi niebezpieczeństwo także dla zdrowia.
Jak zlikwidować rumień niesprzyjający estetycznemu wyglądowi? Rozwiązaniem jest laserowe usuwanie rumienia – technologią Variable Pulsed Light (Zmiennego Światła Pulsacyjnego) bądź laserem IPL w platformie Epil 4. Zabiegi z wykorzystaniem obydwu metod są profesjonalnie i skutecznie przeprowadzane w klinice PerfectLift.
U kogo sprawdzi się laserowe usuwanie rumienia?
Jeśli pacjent zauważy na skórze zmianę w postaci rumienia, powinien skonsultować ją ze specjalistą. Specjalista oceni, czy jest to efekt alergii, czy może rumień ma charakter trwały bądź naczynioruchowy. Dzięki takiej konsultacji możliwy jest dobór odpowiedniej kuracji likwidującej.
Rumień trwały (występujący stale na danym obszarze skóry) i naczynioruchowy (powstający w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych pojawiającego się od czasu do czasu lub występującego trwale) może zostać poddany całkowitej likwidacji dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia.
Jaki zabieg na rumień na twarzy: niezależnie od tego, na jakim obszarze skóry znajduje się rumień – policzkach, czole, szyi czy dekolcie – obydwie wskazane techniki (VPL i IPL) dadzą szybki i skuteczny efekt.
W przypadku stwierdzenia rumienia trwałego, efektywnym rozwiązaniem będzie laserowe usuwanie rumienia światłem IPL. U pacjentów z rumieniem naczynioruchowym świetnie sprawdzi się technologia VPL – szczególnie, jeśli rumień powstał w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce.
Czy są przeciwwskazania do laserowego usuwania rumienia?
Choć laserowe usuwanie rumienia jest na ogół bezpieczną metodą, warto wziąć pod uwagę, że niektórzy pacjenci powinni wstrzymać się z tym zabiegiem. Przeciwwskazania do laserowego usuwania rumienia obejmują:
- ciążę i karmienie piersią
- choroby nowotworowe,
- stany zapalne skóry,
- świeżą opaleniznę.
W większości przypadków ograniczeń zabieg usuwania rumienia można przełożyć w czasie lub znaleźć metody alternatywne. Przykładowo, jeżeli na cerze znajdują się stany zapalne, to zanim specjalista wskaże, jaki zabieg na rumień na twarzy będzie najlepszy, może zaproponować leczenie dermatologiczne.
Jak przebiega laserowe usuwanie rumienia?
Jak już wspomniano, zabieg likwidacji rumienia poprzedza wnikliwa konsultacja ze specjalistą. Podczas niej zostaje omówiony dany problem skórny; specjalista dobierze najlepszą metodę leczenia oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania.
Następnym krokiem jest odpowiednio dobrany i omówiony plan zabiegowy.
Leczony obszar skóry poddaje się oddziaływaniu wiązek lasera. Pod ich wpływem naczynka krwionośne obkurczają się lub całkowicie zamykają. Wskutek tego rumień zostaje w widoczny sposób zredukowany, a nawet całkowicie usunięty. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie, jednak nie ma ono wpływu na ogólny przebieg kuracji.
Czy usuwanie rumienia za pomocą światła pulsacyjnego przebiega tak samo?
W przypadku technologii zmiennego światła pulsacyjnego, tkanki, na których znajduje się zaczerwienienie, ulegają podgrzaniu. W konsekwencji zebrany w rumieniu barwnik zostaje zredukowany. Cały zabieg trwa od 15 do 30 minut, w zależności od obszaru poddawanego leczeniu.
Jakie są efekty usuwania rumienia laserem?
Pierwsze rezultaty są widoczne bardzo szybko i już po jednej serii. Rumień zostaje w bardzo dużym stopniu wyciszony lub całkowicie usunięty. Pory ulegają spłyceniu, a skóra zyskuje jednolity koloryt oraz zdrowy, promienny i wyraźnie odmłodzony wygląd. Inne efekty usuwania rumienia laserem to wpływ na ogólną poprawę kondycji i gęstości skóry.
Aby uzyskać pełne efekty usuwania rumienia laserem, najlepiej poddać się pełnemu cyklowi zabiegów w liczbie od 4 do 6. Dzięki temu rezultaty będą trwalsze i jeszcze bardziej widoczne.
O czym warto pamiętać po zabiegu?
Likwidacja rumienia nie zaburza w dużym stopniu codziennego funkcjonowania: skóra bardzo szybko regeneruje się po zabiegu.
Zaleca się, aby przez ok. tydzień po zabiegu likwidacji rumienia nie korzystać z solarium, saun i basenów oraz unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Warto też zrezygnować z mocnych peelingów i drażniących kosmetyków podawanych na leczone miejsce.
Jak zlikwidować rumień na dobre? Skorzystać z usług PerfectLift! Podaruj swojej skórze zdrowy, promienny i młody wygląd dzięki profesjonalnym zabiegom w naszej klinice medycyny estetycznej. Zapraszamy!