Na czym polega terapia osoczem bogatopłytkowym?
Nieestetyczne bruzdy, blizny, linie, zmarszczki, a także wiotka, sucha i pozbawiona elastyczności skóra to utrapienie wielu osób po ok. 30 roku życia. Procesu starzenia się skóry nie można uniknąć, ale można go skutecznie zahamować, a nawet cofnąć. Rozwiązaniem jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – preparatu w 100% naturalnego, bezpiecznego i skutecznego, zwanego też wampirzym liftingiem. Jak to jest możliwe i na czym polega terapia osoczem bogatopłytkowym?
Osocze pozyskuje się w wyniku odwirowania krwi. Tak otrzymany preparat wstrzykuje się podskórnie. Zawarte w nim płytki krwi przechowują niezwykle cenne komórki i czynniki wzrostu, czyli białka odpowiedzialne za pobudzanie procesów regeneracyjnych oraz naprawczych. Te z kolei stymulują działania odżywcze, w wyniku których zmarszczki zostają wygładzone, blizny spłycone, a skóra staje się odżywiona i odmłodzona. Co więcej, osocze może być zastosowane w celu wyleczenia łysienia czy zahamowania wypadania włosów.
To wszystko jest możliwe dzięki zabiegowi Regeneris, czyli biostymulacji komórek skóry za pomocą osocza, dostępnego w PerfectLift!
Osocze a fibryna bogatopłytkowa
W podobny sposób, jak osocze, pozyskuje się fibrynę bogatopłytkową. Choć mają podobne właściwości i zastosowanie, to osocze uwalnia czynniki wzrostu znacznie szybciej, dzięki czemu nie trzeba czekać długo na efekty. A co daje ostrzykiwanie fibryną? Sprawdź:
zastosowanie fibryny bogatopłytkowej.
Kiedy wykonać ostrzykiwanie osoczem?
Wskazaniami do wykonania zabiegu z osoczem bogatopłytkowym są:
- blizny (np. potrądzikowe),
- chęć odżywienia skóry twarzy,
- łysienie (głównie typu męskiego),
- potrzeba regeneracji skóry po zabiegach medycznych,
- widoczne oznaki starzejącej się skóry (fałdy i zmarszczki),
Zabieg z osocza na twarz świetnie sprawdzi się przy cerze zmęczonej, szarej i wiotkiej, pozbawionej odpowiedniego napięcia i blasku, a także z niejednolitym kolorytem. Odpowiednim obszarem, które można poddać rewitalizacji za pomocą tego preparatu, jest również skóra dekoltu oraz szyi.
Szerokie zastosowanie osocza
Osocze bogatopłytkowe od wielu lat z powodzeniem wykorzystywane jest w stomatologii, kardiologii czy ortopedii, a od pewnego czasu stosuje się je także w wielu zabiegach medycyny estetycznej.
Czy istnieją przeciwwskazania?
Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – preparatem pochodzącym w 100% z własnej krwi pacjenta – jest na ogół bezpieczne, a ryzyko wystąpienia powikłań czy reakcji alergicznej jest niemalże zerowe. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania co do zabiegu, mogące nie tylko nie przynieść pożądanych efektów, ale zaszkodzić zdrowiu. Są nimi:
- ciąża,
- okres laktacji,
- aktywna opryszczka i stany zapalne skóry,
- choroby krwi, autoimmunologiczne oraz nowotwory.
Aby wykluczyć ewentualne ryzyko i możliwe przeciwwskazania, zabieg poprzedza szczegółowy wywiad lekarza z pacjentem.
Jak krok po kroku wygląda zabieg z osoczem bogatopłytkowym?
Procedura podawania osocza nie należy do skomplikowanych. Jest przeprowadzana przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej, a pacjent tego samego dnia opuszcza gabinet.
Zabieg z osoczem bogatopłytkowym przebiega w 5 krokach:
- Wywiad z lekarzem.
- Pobranie krwi od pacjenta.
- Odwirowanie krwi w specjalnej wirówce i przygotowanie osocza.
- Podanie kremu znieczulającego.
- Wstrzykiwanie osocza podskórnie w wybrane obszary wymagające regeneracji.
Preparat podaje się za pośrednictwem mezoterapii igłowej lub iniekcyjnie. Seria nakłuć przyczynia się do pobudzenia procesów regeneracji skóry – produkcji kolagenu oraz biologicznej odnowy tkanek. Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta, choć może być odczuwalny lekki dyskomfort na skutek wykonywanych nakłuć tkanek.
Czas trwania całego zabiegu wynosi od 30 do 45 minut.
Czy są efekty po jednym zabiegu osocza bogatopłytkowego?
Pierwsze efekty pojawiają się już po jednej sesji ostrzykiwania, jednak dla zdobycia pełnego rezultatu zaleca się przyjęcie 3-4 zabiegów w odstępach kilku tygodni. Aby zyskać jeszcze lepsze wyniki, w PerfectLift można skorzystać z szerokiej oferty zabiegów lub połączyć kilka opcji w jedną serię.
Pierwsze zauważalne oznaki odmłodzonej i zregenerowanej skóry widać bezpośrednio po zabiegu. To, czy są efekty po jednym zabiegu osocza bogatopłytkowego, w dużej mierze zależy jednak od obszaru poddawanego kuracji, jak i od indywidualnych predyspozycji i uwarunkowań.
Pełne rezultaty ostrzykiwania osoczem są widoczne po upływie 2-3 tygodni, kiedy komórki macierzyste poddane stymulacji wystarczająco pobudzą fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu skóra ulega regeneracji, wygładzeniu i odnowieniu i staje się odpowiednio nawilżona.
Również po tym czasie zmarszczki zostają wyraźnie spłycone, a bruzdy – zniwelowane. Skóra zyskuje odpowiednie napięcie oraz jednolity kolor dzięki odpowiedniemu ukrwieniu.
Aby cieszyć się pełnym rezultatem zabiegu z wykorzystaniem osocza, rekomenduje się skorzystanie z większej liczby kuracji. Co ile powtarzać ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, aby zyskać najlepsze efekty?
Dla podtrzymania odmłodzonego i odnowionego wyglądu zalecane jest kilkukrotne poddawanie się zabiegowi w ciągu roku, zazwyczaj w odstępie kilku tygodni. Ostatecznie to, co ile powtarzać ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, zależy od indywidualnego przypadku, złożoności problemu i oczekiwanych efektów.
Dla poszukujących innowacyjnych metod rewitalizacji skóry z wykorzystaniem osocza, PerfectLift oferuje nie tylko Regeneris, ale również terapię 4D, która obok osocza wykorzystuje nici PDO. Połączenie konkretnych zabiegów daje jeszcze lepsze i trwalsze efekty.
O zaleceniach, czyli jak postępować po podaniu osocza?
Ostrzykiwanie osoczem jest bezpieczną i mało inwazyjną metodą. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie obrzęki, tkliwość, zasinienia lub zaczerwienienia, które wynikają z iniekcji i mechanicznego podrażnienia skóry. Nie mają one wpływu na efekt końcowy i znikają samoistnie po kilku dniach. Jeśli wystąpią, można zakryć je makijażem.
Istnieją pewne zalecenia, które warto stosować po zabiegu, aby uniknąć powikłań i uintensywnić działanie tego krwiopochodnego preparatu. Jak postępować po podaniu osocza?
- Unikać ekspozycji na promienie słoneczne.
- Do pielęgnacji skóry stosować wodę przegotowaną.
- Zrezygnować z sauny, solarium i basenu w pierwszych dniach.
- Odpowiednio nawodnić organizm wypijając min. 1,5l czystej wody.
Do przerwanych czynności można wrócić po ok. tygodniu. Szczegółowe zalecenia przekaże lekarz podczas wizyty zabiegowej.
Zabieg z osocza na twarz, szyję i dekolt = promienna, odmłodzona i zdrowo wyglądająca skóra! Przekonaj się o tym: skorzystaj z zabiegu wykorzystującego osocze bogatopłytkowe w PerfectLift i ciesz się odmienionym wyglądem na długo!