Dla mężczyzn Dla kobiet Medycyna estetyczna Na twarz

Co to jest resurfacing plazmowy i jakie daje korzyści?

Resurfacing plazmowy – na czym polega i co daje?

| 2024-06-26 (ostatnia aktualizacja: 2025-06-18)
Wypełniacze na zmarszczki, laser na przebarwienia i niejednolity koloryt, biostymulatory do odbudowy włókien kolagenowych i elastyny… dla osób chcących zadbać o wygląd i kondycję swojej skóry w sposób kompleksowy, rozwiązaniem jest resurfacing plazmowy. Na czym polega zabieg plazmowy na skórę? Sprawdź!

Co to jest resurfacing plazmowy i komu jest zalecany?

Resurfacing plazmowy to wykorzystanie czwartego stanu skupienia materii do sublimacji (przejścia ze stanu stałego w gazowy) naskórka oraz stymulacji intensywnych procesów regeneracyjnych w głębszych warstwach skóry. Ta innowacyjna metoda daje spektakularne efekty w postaci wyraźnie odmłodzonej i zregenerowanej skóry. Jest zalecany na następujące problemy:

  • zmarszczki,
  • przebarwienia,
  • rozszerzone pory,
  • zwiotczenia skóry,
  • blizny potrądzikowe.

Jak widać, osoby zastanawiające się, czy plazma usuwa zmarszczki, mogą liczyć i na to, i na wiele innych korzystnych efektów działania czwartego stanu skupienia materii.

Dosłowne „odparowanie” wierzchniej warstwy naskórka odsłania odnowioną, jednolitą i gładką powierzchnię, a dostarczone ciepło stymuluje naturalną produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu polepsza się nie tylko wygląd, ale i kondycja skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu z plazmą?

Kiedy wiadomo już, co to jest resurfacing plazmowy i na co pomaga, warto zastanowić się nad tym, kto może, a kto nie może z niego skorzystać. Jest to ustalane podczas wnikliwej kwalifikacji rozpoczynającej każdą wizytę. Zabiegu nie wykonuje się w następujących przypadkach:

  • aktywna infekcja,
  • ciąża i/lub laktacja,
  • niestabilna cukrzyca,
  • niewydolność wątroby i/lub nerek,
  • stan zapalny/uraz skóry w miejscu zabiegowym.

Osoby chcące wykonać resurfacing plazmowy, ale zmagające się np. z trądzikiem, nie muszą rezygnować z zabiegu. PerfectLift oferuje różne metody leczenia trądziku, a po zakończonej kuracji można bez przeciwwskazań zastosować plazmę na twarz.

Zabieg krok po kroku: na czym polega zabieg plazmowy na skórę?

Wiedza o tym, jak przebiega resurfacing z wykorzystaniem czwartego stanu skupienia materii, czy lifting plazmowy boli oraz ile trwa cała procedura, ma duży wpływ na komfort podczas wizyty. Dlatego warto zapoznać się z poniższym opisem zabiegu:

  • Krok 1: konsultacja – dopiero po upewnieniu się, czy plazma usuwa zmarszczki, przebarwienia i zwiotczenia w sposób bezpieczny dla pacjenta, można przystąpić do wykonania zabiegu.
  • Krok 2: przygotowanie skóry – czyli oczyszczenie, dezynfekcja i aplikacja kremu znieczulającego; po nałożeniu środka należy odczekać około 60 minut. Kiedy zacznie działać, nie ma co się martwić, czy napinanie skóry plazmą jest bolesne.
  • Krok 3: resurfacing – jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia; specjalista przykłada głowicę do skóry i centymetr po centymetrze poddaje ją działaniu plazmy o dokładnie ustalonych parametrach.
  • Krok 4: procedury pozabiegowe – czyli nałożenie kremów pielęgnacyjnych i przyspieszających regenerację skóry oraz wydanie listy zaleceń do przestrzegania po wizycie (o których za chwilę).

{zdaniem-lekarza|Resurfacing plazmowy to niechirurgiczny zabieg, którego efekty można jednak porównać z tymi uzyskanymi po użyciu skalpela: skóra jest wyraźnie napięta, a zmarszczki (nawet te głębsze) wygładzone. Dodatkowe korzyści w postaci wyrównanego kolorytu i zwężonych porów są dodatkową zachętą dla pacjentów, szczególnie tych po 50. roku życia.}

Resurfacing plazmowy widocznie odmładza skórę

Przekonaj się sam/a w PerfectLift

Resurfacing plazmowy działa na wiele problemów skórnych, m.in. zmarszczki, przebarwienia czy blizny potrądzikowe.
Zabieg poprzedza znieczulenie, dzięki czemu nie odczuwa się żadnego dyskomfortu w trakcie wizyty.
Wygląd i kondycja skóry ulega stopniowej poprawie. Przez około 9 miesięcy twarz wygląda lepiej dzień po dniu.
Długotrwałe efekty. Indywidualne podejście. Wygodna rejestracja online.

Kiedy wiadomo już, na czym polega zabieg plazmowy na skórę, warto zapamiętać, że pacjent także ma wpływ na rezultaty osiągnięte podczas resurfacingu. Jaki?

Jakie są zalecenia po resurfacingu plazmowym?

Przestrzegając zaleceń pozabiegowych, pacjent ma duży wpływ na gojenia się skóry, a co za tym idzie – na szybsze uwidocznienie się osiągniętych rezultatów resurfacingu. Wytyczne obejmują:

  • pielęgnację skóry wskazanymi kremami (według zaleceń);
  • dbać o nawodnienie i zrezygnować z ćwiczeń (przez kilka dni po zabiegu);
  • ochronę przed słońcem i stosowanie kremów z wysokim faktorem SPF (około 21 dni);
  • mycie twarzy delikatnymi środkami, tj. bez alkoholu i innych substancji drażniących (około 21 dni).

Czy napinanie skóry plazmą jest bolesne?
Przez pierwsze dni po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta, zaczerwieniona i tkliwa.

Aby zmniejszyć dyskomfort podczas gojenia i przyspieszyć regenerację oraz proces złuszczania naskórka, warto przestrzegać wymienionych wyżej zaleceń pozabiegowych.

O tym, że resurfacing plazmowy skutecznie poprawia wygląd twarzy, już wiadomo. Warto jednak zastanowić się, jak długo działa plazmatyczne napinanie skóry i czy uzyskane rezultaty są trwałe.

O efektach: czy lifting plazmowy jest trwały?

Bardzo dużą zaletą jest to, że efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu, a po kilku tygodniach można zauważyć ostateczne rezultaty. O tym, jak długo działa plazmatyczne napinanie skóry, decyduje indywidualna reakcja organizmu, jednak zazwyczaj trwa to około 9 miesięcy.

Osoby zastanawiające się, czy lifting plazmowy jest trwały, powinny mieć na względzie, że resurfacing skutecznie usuwa oznaki starzenia, ale nie jest w stanie zatrzymać tego procesu. Z czasem w miejscu wygładzonych zmarszczek czy zwiotczeń mogą więc pojawić się kolejne.  

Efekt intensywnego peelingu, liftingu i regeneracji skóry można osiągnąć za pomocą jednego zabiegu – zafunduj sobie resurfacing plazmowy i ciesz się widocznie odmłodzoną twarzą. Serdecznie zapraszamy!