Uwaga! Niniejszy artykuł dotyczy usuwania makijażu permanentnego. Jeśli interesuje cię likwidacja tatuażu, kliknij tutaj.
Komu zaleca się usuwanie makijażu permanentnego brwi i ust?
Makijaż permanentny, chociaż nazwa wskazuje inaczej, to z założenia zabieg o odwracalnych skutkach. Trwa to od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od rodzaju skóry, higieny i stylu życia oraz głębokości i jakości wykorzystanego pigmentu. Po pierwsze, taki make-up może po czasie się znudzić lub przestać odpowiadać aktualnym trendom, a po drugie – bywa wykonywany nieudolnie, przez co nie podoba się od samego początku.
Aby pozbyć się problemu, warto zgłosić się na laserowe usuwanie makijażu permanentnego dostępne w PerfectLift w dwóch wariantach: piko- i nanosekundowym. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy może poddać się zabiegowi.
Jakie przeciwwskazania do laserowego usuwania makijażu permanentnego?
Każdy zabieg w PerfectLift rozpoczyna wywiad i badanie stanu skóry – ma to na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Jakich na przykład?
- aktywny nowotwór,
- ciąża i/lub karmienie piersią,
- przyjmowanie leków/ziół fotouczulających,
- poparzenia słoneczne lub świeża opalenizna,
- stany zapalne skóry (np. łuszczyca, opryszczka).
Decydując się na laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi i/lub ust trzeba więc szczerze i wyczerpująco odpowiadać na pytania, by zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo zabiegu. Jak przebiega on krok po kroku?
Jak przebiega zabieg usuwania makijażu permanentnego?
Po kwalifikacji, która wyklucza przeciwwskazania do laserowego usuwania makijażu permanentnego, przychodzi czas na oczyszczenie skóry, a następnie metodycznym naświetleniu jej za pomocą specjalnej głowicy.
Dla osób obawiających się, czy usuwanie makijażu permanentnego boli, jest możliwość zaaplikowania kremu znieczulającego. Pozwoli to zminimalizować dyskomfort u pacjentów o dużej wrażliwości. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego ust czy brwi trwa zazwyczaj kilka minut, gdyż obszar zabiegowy jest niewielki. Po wszystkim na skórę nakładany jest krem łagodzący.
Czy usuwanie makijażu permanentnego boli?
Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest krótki i wykonują go wyłącznie osoby, które przeszły bolesne nakłuwanie ust czy brwi w celu zaaplikowania tam tuszu. Wywabianie go spod skóry laserem, który w przeciwieństwie go igły nie narusza ciągłości tkanek, jest z pewnością mniej bolesne.
Jak działa laser do usuwania makijażu permanentnego?
Urządzenie do usuwania makijażu permanentnego emituje mikroimpulsy świetlne, które docierają do tuszu osadzonego w skórze, jednocześnie nie naruszając jej ciągłości. Energia jest pochłaniana przez pigment, doprowadzając do jego rozerwania na mniejsze cząsteczki, które są samoistnie wydalane przez organizm.
{zdaniem-lekarza|Bez pomocy lasera w rozdrobnieniu tuszu makrofagi zawarte w skórze nie dałyby rady samodzielnie go usunąć. Urządzenie współpracuje z organizmem człowieka, bo wykonuje pierwszą, najważniejszą część zadania – rozbija pigment na mniejsze elementy.}
Czym różni się urządzenie nano- od pikosekundowego?
Po pierwsze, długością i mocą impulsów – druga z wymienionych opcji daje większą skuteczność przy krótszym czasie naświetlania. Oznacza to także mniej podrażnień. Pikosekundowy laser do usuwania makijażu permanentnego ma też większą plamkę, tj. powierzchnię naświetlania, co nie jest jednak aż tak istotne przy niedużych obszarach zabiegowych, jakimi są usta czy brwi. Metoda nanosekundowa to natomiast tańsza alternatywa.
Jakie efekty daje usuwanie makijażu permanentnego?
Należy pamiętać, że laserowe usuwanie makijażu permanentnego ust czy brwi wymaga czasu – tusz jest rozbity od razu, ale makrofagi usuwają go z organizmu stopniowo przez około 1,5 miesiąca. Po tym czasie (tj. po mniej więcej 4-6 tygodniach) może być konieczne powtórzenie zabiegu.
Należy przestrzegać indywidualnie skrojonego planu, który może obejmować od 4 do 8 sesji – wszystko zależy od tego, jak gęsto i głęboko był osadzony pigment.
Ile goi się laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi i ust?
W miejscu poddanym naświetlaniu może pojawić się niewielki obrzęk, zaczerwienienie czy strupki, które ustępują samoistnie. Zazwyczaj trwa to około tygodnia.
Jakie są zalecenia po usuwaniu makijażu permanentnego?
Kiedy wiadomo już, jak przebiega wizyta, ile trzeba czekać na efekty oraz ile goi się laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi i ust, należy zapoznać się z zaleceniami pozabiegowymi.
Po zakończonym naświetlaniu specjalista wydaje pełną listę z wytycznymi, których należy przestrzegać w celu maksymalizacji efektów i minimalizacji podrażnień. Są to przede wszystkim:
- 24 godziny od wyjścia z gabinetu: rezygnacja z alkoholu, dotykania, masowania i nakładania makijażu na obszar zabiegowy;
- 2 tygodnie od wizyty: unikanie basenu i sauny;
- 6 miesięcy od zabiegu: ochrona przed promieniowaniem UV ze słońca i solarium (m.in. stosowanie kremów z filtrem UV.
Przestrzeganie zaleceń zabiegowych sprawia, że laserowe usuwanie makijażu permanentnego ust czy brwi przynosi efekty w najkrótszym możliwym czasie, a ewentualne podrażnienia znikają szybciej.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty PerfectLift!