Zabieg jest obecnie niedostępny.

Może zainteresują Cię inne zabiegi:

Rewitalizacja skóry - zdjęcie

Rewitalizacja skóry

Zabiegi rewitalizujące skórę są coraz popularniejsze ze względu na spektakularne efekty i szeroki wachlarz możliwości. Medycyna estetyczna oferuje nowoczesne zabiegi odmładzające m.in. twarz, szyję, dekolt czy skórę dłoni.. Aby uzyskać taki efekt, pacjenci PerfectLift mają do wyboru ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, fibryną, nici liftingujące czy peeling – do wyboru w zależności od potrzeb i oczekiwanych rezultatów.

Więcej informacji
Mezoterapia igłowa - zdjęcie

Mezoterapia igłowa

Jedną z najbardziej znanych metod przywracania skórze kondycji, młodzieńczego blasku, odżywienia i rewitalizacji jest mezoterapia igłowa. Dzięki minimalnej inwazyjności i krótkiemu okresu rekonwalescencji pacjenci z widocznymi oznakami starzejącej się skóry chętnie decydują się na ten zabieg. Mezoterapia igłowa skóry głowy rozwiązuje problem wypadania włosów, a zastosowana na skórze szyi czy dekoltu przywraca jędrność i wygładzenie.

Więcej informacji
Osocze bogatopłytkowe - zdjęcie

Osocze bogatopłytkowe

Poszukujący skutecznego sposobu zwalczenia widocznych oznak starzenia się skóry, który jednocześnie będzie naturalny i bezpieczny, powinni wziąć pod uwagę zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Iniekcja substancji pozyskiwanej z własnej krwi minimalizuje ryzyko alergii, pozostawiając skórę wyraźnie odmłodzoną, rozświetloną i zdrowo wyglądającą.

Więcej informacji
Biostymulatory - zdjęcie

Biostymulatory

Naturalna produkcja kolagenu i elastyny zaczyna zwalniać już w 25. roku życia. Zbyt niska zawartość tych substancji w skórze oraz wpływ negatywnych czynników, takich jak promieniowanie UV, niebieskie światło komputerów czy nawet grawitacja, to prosty przepis na powstawanie zmarszczek i innych oznak starzenia. Rozwiązaniem tego problemu są biostymulatory tkankowe. Sprawdź, jak działają!

Więcej informacji

Na czym polega zabieg karboksyterapii i jak działa na włosy?

Jak karboksyterapia skóry głowy pomaga na łysienie?

| 2024-05-15 (ostatnia aktualizacja: 2025-04-07)
Korzystne działanie dwutlenku węgla (CO2) na funkcjonowanie układu krwionośnego, a co za tym idzie – kondycji skóry, zauważono już prawie 100 lat temu. Karboksyterapia wykazuje wielokierunkowe działanie, ale najlepsze rezultaty daje w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Jak to działa?

Uwaga! Tradycyjna karboksyterapia może budzić obawy u osób, które boją się igieł. Dlatego w PerfectLift oferujemy innowacyjną, nieinwazyjną metodę, jaką jest bezigłowa karboksyterapia na twarz.

Komu jest zalecany i na czym polega zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia to zabieg polegający na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego CO2 za pomocą cieniutkiej igły. Dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne i pobudza przepływ chłonki, poprawiając ukrwienie i odżywienie tkanek. Dodatkowo, jest jednym z gazów oddechowych, mających wiele różnych funkcji (m.in. utrzymanie odpowiedniego pH)[1].

Chociaż działa korzystnie, jest wprowadzany za pomocą igły i traktowany przez organizm jako ciało obce, co prowadzi do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych. Skutkiem ubocznym takiego kontrolowanego stanu zapalnego jest produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiadają m.in. za nawilżenie skóry. Nadmiar CO2 jest też odczytywany jako niedotlenienie, co powoduje wzmożone dostarczanie tlenu w miejsce zabiegowe.

Ze zbawiennego działania CO2 w PerfectLift korzystają głównie osoby zmagające się z łysieniem. Karboksyterapia skóry głowy stymuluje mikrokrążenie i dotlenienie tkanek, pobudzając włosy do wzrostu. Wpływa też na prawidłowe namnażanie się komórek skórno-naskórkowych, a jak wiadomo, dobra kondycja skalpu oznacza lepszy mieszków.

Kiedy wiadomo już, na czym polega zabieg karboksyterapii, warto pomyśleć o kwestiach bezpieczeństwa. Jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Oceny dokonuje specjalista podczas wnikliwej kwalifikacji. Jak ona przebiega?

Jakie są przeciwwskazania do karboksyterapii?

Wizytę w PerfectLift rozpoczyna badanie oraz wywiad z pacjentem, które mają na celu upewnienie się, że zabieg może być bezpiecznie wykonany. Z karboksyterapii rezygnuje się w następujących przypadkach:

  • ciąża lub karmienie piersią,
  • choroba krwi i/lub układu naczyniowego,
  • ciężka niewydolność serca, płuc czy nerek,
  • aktywna infekcja bakteryjna i/lub wirusowa,
  • stan zapalny skóry (np. bakteryjny czy grzybiczy).

Stan zapalny skóry głowy można złagodzić za pomocą fototerapii dynamicznej LED – niebieskie światło niszczy bowiem bakterie. Karboksyterapia skóry głowy jest możliwa po pozbyciu się problemu ze skalpu.

Możesz pozbyć się problemu wypadania włosów

Przyjdź na zabieg karboksyterapii do PerfectLift!

Karboksyterapię można łączyć z innymi zabiegami, osiągając jeszcze lepsze efekty.
Poprawiony stan skalpu i zwiększone możliwości tworzenia nowych włosów to efekty karboksyterapii.
Karboksyterapię wykorzystuje się m.in. do leczenia łysienia androgenowego czy plackowatego.
Skuteczny zabieg. Doświadczony personel. Wygodna rejestracja online.

Także przyjmowanie niektórych leków (np. przeciwzakrzepowych, sterydowych) oraz przejście niektórych zabiegów medycyny estetycznej (np. wypełniaczy, botoksu czy nici liftingujących) uniemożliwia karboksyterapię. W takich przypadkach wystarczy odstawić medykamenty i odczekać określoną przez lekarza ilość czasu, by móc poddać się zabiegowi z wykorzystaniem CO2.

Rezygnacja z alkoholu oraz przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi (np. aspiryny) na 2 dni przed zabiegiem jest także bardzo wskazana. Kiedy wiadomo już, jakie są przeciwwskazania do karboksyterapii, warto pomyśleć o skuteczności zabiegu.

Czy karboksyterapia jest skuteczna?

Jak wspomniano wcześniej, karboksyterapia ma wiele różnych zastosowań i działa wielokierunkowo, dając skórze mnóstwo korzyści. Efektem zabiegu jest m.in.:

  • zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny o 36%,
  • poprawa dotleniania tkanek o 40%, 
  • zmniejszenie wypadania włosów o ok. 43%.

{zdaniem-lekarza|Karboksyterapia skóry głowy polega na wykorzystaniu medycznego dwutlenku węgla, który zaaplikowany pod skórę za pomocą cieniutkiej igły, polepsza ukrwienie, przepływ limfy oraz syntezę kolagenu i elastyny. To dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów.}

Należy pamiętać, że karboksyterapia jest też wykorzystywana jako element wielu różnych terapii – wówczas daje jeszcze bardziej spektakularne efekty. Można ją stosować w połączeniu np. z mezoterapią, która polega na ostrzyknięciu skóry głowy zbawiennymi dla zdrowia substancjami (np. osoczem bogatopłytkowym).

Ile trzeba zrobić zabiegów karboksyterapii?

Plan zabiegowy jest unikalny dla każdego, w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz problemu, z którym przychodzi pacjent (np. łuszczyca skóry głowy czy łysienie plackowate). Harmonogram może obejmuje średnio od kilku do kilkunastu zabiegów, które wykonuje się raz w tygodniu, jednak należy mieć na względzie, że to, ile trzeba zrobić zabiegów karboksyterapii, jest kwestią indywidualną.

Czy karboksyterapia jest bolesna?
Dolegliwości bólowe podczas zabiegu są raczej niewielkie. Igła, którą wprowadza się CO2 jest bowiem cieniutka, a aplikacji gazu towarzyszy delikatne uczucie ucisku czy rozpierania, które ustępuje po kilku minutach. O tym, czy karboksyterapia jest bolesna, decyduje indywidualna wrażliwość pacjenta, jednak mało kto skarży się na dyskomfort podczas zabiegu w PerfectLift.

Po jakim czasie widać efekty karboksyterapii i ile się utrzymują?

Pierwsze efekty karboksyterapii są zauważalne już po 3-4 zabiegach, jednak dla uzyskania naprawdę spektakularnych rezultatów, warto przejść całą zalecaną serię. Poniższe zdjęcia są najlepszą wskazówką, czy karboksyterapia jest skuteczna i co pozwala osiągnąć. 

Czy karboksyterapia jest trwała?
Medyczny dwutlenek węgla skutecznie poprawia ukrwienie, dotlenienie i metabolizm skóry, powodując namnażanie się nowych komórek. W przypadku skóry głowy oznacza to tworzenie się nowych włosów.

O tym, jak długo utrzymuje się efekt po karboksyterapii, decyduje styl życia i przestrzeganie zaleceń po zabiegu. Jako że nie jest on specjalnie inwazyjny, nie ma zbyt wielu wytycznych, czego nie wolno robić po karboksyterapii. Pacjentom zaleca się rezygnację z intensywnych tereningów i spożywania alkoholu w dniu wizyty oraz unikanie basenu i sauny do czasu zagojenia się miejsca wkłucia. 


Poprawnie wykonana karboksyterapia skóry głowy, tj. precyzyjnie i według dokładnie dopasowanego planu, daje najlepsze i najtrwalsze rezultaty. Zafunduj sobie satysfakcjonujące efekty – zgłoś się do PerfectLift.

Serdecznie zapraszamy!