Dla mężczyzn Dla kobiet Medycyna estetyczna Kosmetologia

Sprawdź, co daje rewitalizacja skóry twarzy i ciała w PerfectLift!

Rewitalizacja skóry – na czym polega i co daje?

| 2024-06-20 (ostatnia aktualizacja: 2025-04-07)
Zabiegi rewitalizujące skórę są coraz popularniejsze ze względu na spektakularne efekty i szeroki wachlarz możliwości. Medycyna estetyczna oferuje nowoczesne zabiegi odmładzające m.in. twarz, szyję, dekolt czy skórę dłoni.. Aby uzyskać taki efekt, pacjenci PerfectLift mają do wyboru ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, fibryną, nici liftingujące czy peeling – do wyboru w zależności od potrzeb i oczekiwanych rezultatów.

Co to jest rewitalizacja skóry?

Wraz z upływem lat kondycja skóry słabnie. Zmarszczki, bruzdy, szorstkość, brak odpowiedniego nawilżenia i napięcia to naturalna konsekwencja starzejącej się skóry. Innymi przyczynami są też czynniki środowiskowe, jak szkodliwe promieniowanie słoneczne, nieprawidłowa dieta czy określony styl życia. Wszystko to negatywnie odbija się na wyglądzie skóry.

rewitalizacja, nowa, rewitalizacja skóry

Rewitalizacja skóry to skuteczny sposób na przywrócenie jej blasku, jędrności oraz zdrowego i młodzieńczego wyglądu. Odpowiednio dobrany zabieg odnawia i regeneruje skórę, przywracając jej utraconą równowagę, napięcie i nawilżenie.

Jaki zabieg wygładza skórę i poprawia jej kondycję?

Wiedząc już, co to jest rewitalizacja skóry, warto przyjrzeć się bogatej ofercie zabiegów odmładzających wygląd. W zależności od potrzeb i oczekiwanych efektów, a także ewentualnych przeciwwskazań, PerfectLift oferuje:

  • stymulatory (Nucleofill, Vitaran, Radiesse, Gouri, Tropokolagen),
  • zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego,
  • Peeling PQ Age Evolution,
  • ostrzykiwanie fibryną,
  • mezoterapię igłową,
  • nici strukturalne,
  • Lift Booster.

Poniżej pokrótce opowiemy, na czym polega każda z tych metod rewitalizacji skóry i poprawy wyglądu, jakie zabiegi na zwiotczałą skórę na twarzy będą najlepsze, a które nadadzą się też na inne obszary ciała.

Co daje wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane z krwi pacjenta w procesie jej odwirowania. Dzięki zawartych w nim płytkach krwi, które magazynują bardzo cenne czynniki wzrostu pobudzające procesy regeneracyjne skóry, osocze bogatopłytkowe stanowi cenny preparat w medycynie estetycznej i niezwykle skuteczny w zabiegach rewitalizacji skóry. Pobudza bowiem produkcję elastyny, promuje syntezę kolagenu oraz stymuluje dojrzewanie komórek naskórka. Wszystko po to, aby skóra odzyskała jędrność i elastyczność.

Osocze wstrzykuje się w miejsca na skórze wymagające regeneracji, aby pobudzić do kolagenizacji, przywrócić blask i zdrowy wygląd, ale także wzmocnić cebulki włosa. Świetnie sprawdza się także dla osób borykających się z problemem łysienia.

Co daje wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego:

Chcesz polepszyć wygląd i kondycję swojej skóry?

Rewitalizacja w PerfectLift jest dla Ciebie

Wstrzykiwanie cennych substancji (np. biostymulatorów) pod skórę wywołuje naturalne procesy regeneracyjne skóry.
Fibryna czy osocze bogatopłytkowe są pozyskiwane z własnej krwi pacjenta, co minimalizuje ryzyko alergii.
Rewitalizacja nićmi nie tylko daje efekt liftingu, ale i pobudza skórę do samodzielnej produkcji kolagenu i elastyny odpowiadających za jędrność.
Szeroka gama możliwości. Indywidualny plan zabiegowy. Doświadczony personel.
  • poprawia ukrwienie,
  • ujednolica koloryt skóry,
  • redukuje blizny, fałdy oraz zmarszczki,
  • pobudza komórki macierzyste do pracy,
  • przywraca młody wygląd i naturalny blask,
  • odbudowuje odpowiednią gęstość i elastyczność,

Oprócz tego osocze bogatopłytkowe to świetna rewitalizacja skóry wokół oczu – doskonale radzi sobie z workami i cieniami pod oczami oraz drobnymi zmarszczkami w tym obszarze.

Przebieg zabiegu:

  1. Od pacjenta zostaje pobrana krew.
  2. Krew zostaje odwirowana pod odpowiednim kątem.
  3. W wyniku odwirowania uzyskuje się osocze bogatopłytkowe.
  4. W wybrane obszary skóry wstrzykuje się osocze – za pośrednictwem mezoterapii, liniowo lub wolumetrycznie.

Rewitalizacja skóry twarzy osoczem bogatopłytkowym świetnie sprawdzi się u osób z wysokim ryzykiem wystąpienia alergii oraz poszukujących naturalnych produktów.

Na co pomaga fibryna bogatopłytkowa?

Kolejny naturalny preparat będący środkiem w rewitalizacji skóra to fibryna bogatopłytkowa – preparat krwiopochodny. Uzyskuje się go w podobny sposób, jak osocze, jednak fibryna różni się zawartością komórek macierzystych. Na skutek tego stymuluje proces odnowy skóry oraz produkowania nowych włókien kolagenowych, elastyny i naczyń krwionośnych. Co więcej, ma zdolność tworzenia w tkankach trójwymiarowej struktury, która pełni rolę platformy dla płytek krwi, komórek macierzystych oraz czynników wzrostu. Dzięki temu procesowi, substancje te są utrzymywane w tkance przez dłuższy czas.

Fibryna bogatopłytkowa świetnie radzi sobie z różnego rodzaju zmarszczkami: liniami marionetki, bruzdą nosowo-wargową, kurzymi łapkami oraz zmarszczkami w okolicy ust. Rewitalizacja skóry twarzy tą metodę to jednak nie wszystko. Fibryna bogatopłytkowa jest również wykorzystywana do redukowania rozstępów, wygładzania skóry karku, szyi i dekoltu, a niekiedy także dłoni.

Przebieg zabiegu jest bardzo podobny, jak w przypadku osocza. Od pacjenta pobiera się krew, którą poddaje się odwirowaniu. Następnie w wybrane obszary iniekcyjnie podaje się fibrynę.

Ostrzykiwanie fibryną to świetna opcja rewitalizacji skóry na całym ciele i jednocześnie wsparcie dla terapii antycellulitowej. Choć efekt wygładzonej, promiennej skóry jest widoczny już po 1 sesji, w przypadku tej techniki zaleca się serię 3 zabiegów powtarzanych zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Czym jest mezoterapia igłowa w rewitalizacji?

Mezoterapia jest metodą leczenia i przywracania skórze odpowiedniego napięcia i nawilżenia, spłycenia zmarszczek oraz ogólnej profilaktyki procesów starzenia. Polega na wielokrotnej iniekcji w warstwy skóry właściwej wybranego preparatu – np. kwasu hialuronowego, witamin czy aminokwasów. Preparat dobiera się zależnie od potrzeb skóry i oczekiwanych rezultatów. Natomiast na skutek wielu wstrzyknięć na danym obszarze skóry dochodzi do przerwania jej ciągłości, a to z kolei stymuluje do szybkiej regeneracji.

Jak sama nazwa wskazuje, mezoterapia igłowa to podawanie substancji regenerującej skóry za pomocą cieniutkich igieł, choć u niektórych pacjentów lepiej sprawdza się tępo zakończona kaniula. Dzięki temu zabiegowi możliwa jest rewelacyjna rewitalizacja skóry dłoni, dekoltu, szyi oraz wybranych obszarów na twarzy. W wyniku mezoterapii igłowej skóra odzyskuje młody wygląd, sprężystość i nawilżenie, a zmarszczki zostają zredukowanie.

{zdaniem-lekarza|W przypadku tego zabiegu należy pamiętać o regularności, gdyż tylko systematyczność da optymalne efekty rewitalizacji skóry.}

Co to jest rewitalizacja skóry stymulatorami?

Nucleofill, Vitaran, Radiesse, Gouri czy Tropokolagen to dostępne w PerfectLift biostymulatory tkankowe. Każdy z nich różni się między sobą m.in. strukturą czy sposobem działania. Są podawane za pomocą igieł, jednak nie mają działania wypełniającego (jak w przypadku np. kwasu hialuronowego).

Przy mezoterapii igłowej preparaty wstrzykiwane są do powierzchniowej warstwy skóry, dzięki czemu wypełnione zostają konkretne braki, np. witamin. Biostymulatory nie wykonują takiego zadania – nie uzupełnią tego, czego brakuje w powierzchniowych warstwach skóry, ale wprowadzone głębiej mają na celu pobudzić tkanki do całkowicie naturalnej regeneracji – produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, czyli kluczowych składników skóry odpowiadających m.in. za jej odpowiednie napięcie czy nawilżenie.

Wskazaniami do zabiegu są m.in.:

  • zmarszczki,
  • rozstępy i blizny,
  • rany pooperacyjne,
  • utrata jędrności i odpowiedniego napięcia,
  • skóra odwodniona i niedotleniona, narażona na stres antyoksydacyjny.

Stymulatorami tkankowymi jest możliwa zarówno rewitalizacja skóry wokół oczu, na całej twarzy, jak i dłoni. Zabieg jest szybki i niemal całkowicie bezbolesny – pacjent może odczuwać jedynie niewielki dyskomfort spowodowany delikatnym nakłuwaniem skóry danego obszaru. Preparat podaje się za pomocą igły lub kaniuli. W pierwszych dobach po zabiegu mogą być odczuwalne swędzenie, tkliwość i opuchlizna. Rekonwalescencja postępuje jednak szybko, a pacjent może ze spokojem udać się na kolejne zabiegi celem odbycia pełnej terapii i zyskania jak najlepszych efektów.

Biostymulatory cieszą się bardzo szybko rosnącą popularnością. To odpowiedź na pytanie, jaki zabieg wygładza skórę w sposób małoinwazyjny i niezwykle naturalny. W przypadku stymulatorów tkankowych efekty są znacznie dłuższe, gdyż preparaty nie wypełniają ubytków, ale pobudzają właściwe struktury organizmu do pracy. Wskutek tego odpowiednie składniki samodzielnie regenerują skórę.

Dla kogo jest zabieg Lift Booster?

Lift Booster to liftingujący zabieg dla skóry dojrzałej z widocznymi oznakami jej starzenia się. Dostarcza silnego nawilżenia i odbudowę wszystkich warstw skóry i naskórka. W konsekwencji dogłębnie rewitalizuje skórę, wygładza zmarszczki, nawilża, uelastycznia i nadaje promienny wygląd. Skutecznie opóźnia proces starzenia się skóry, pozostawiając ją zdrową i promienną.

Poszukujący zaawansowanego sposobu rewitalizacji skóry mogą skorzystać z dostępnego w PerfectLift zabiegu Lift Booster oraz Hydra Booster. O ile Lift Booster ma działanie liftingujące, o tyle Hydra Booster nawilża i odżywia wymagającą tego skórę. To doskonała metoda dla szarej i zmęczonej cery – zabiegi z użyciem boosterów  zapewniają długotrwały oraz młodszy i wypoczęty wygląd twarzy.

Sam zabieg może zostać poprzedzony znieczuleniem w miejsce wejścia kaniuli. Następnie w wybrane obszary skóry starannie aplikuje się preparaty. Zwykle trwa to ok. 30 minut. Najlepsze efekty daje powtórzenie zabiegu po roku, a w międzyczasie (co 1 miesiąc) zaleca się przyjmowanie pojedynczych kuracji Hydra Booster bądź Lift Booster.

Jak działa peeling PQ Age Evolution?

Dla poszukujących nieinwazyjnych metod rewitalizacji skóry – czyli takich bez użycia nawet cienkich igieł – świetną opcją jest dostępny w PerfectLift peeling chemiczny PQ Age Evolution. Dzięki zawartości kwasu trichlorooctowego, kojowego oraz migdałowego przenika w najgłębsze warstwy skóry, pobudzając komórki do regeneracji. Dodatkowo zawarty koenzym Q10 wykazuje skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe.

Szerokie zastosowanie
Peeling działa przeciwgrzybiczo i przeciwutleniająco, zmniejsza widoczność porów, niweluje przebarwienia, pozostawia skórę gładką i rozświetloną, a także radzi sobie z niektórymi odmianami trądziku pospolitego.

Ponadto, może być wykonywany o każdej porze roku, cyklicznie lub w ramach odświeżenia skóry. Nadaje się również dla skóry wrażliwej. Podczas jednej sesji w skórę wymagającą regeneracji warstwowo wmasowuje się peeling czterokrotnie. Nie ma tutaj ryzyka uszkodzenia tkanek wskutek nakłuć, choć w pierwszych dobach skóra może być delikatnie zaczerwieniona (objaw mija samoistnie).

Seria zabiegów PQ Age Evolution wykazuje natychmiastowe działanie anti-aging. Poprawia napięcie skóry, wygładza ją, redukuje obecne zaskórniki i usuwa przebarwienia. To świetna rewitalizacja skóry twarzy, szyi oraz dekoltu.

Jakie zabiegi na zwiotczałą skórę na twarzy z użyciem nici?

Najprościej mówiąc rewitalizacja skóry za pomocą nici PDO polega na implementacji ich pod skórę. Dzięki temu „podtrzymaniu” jest ona prawidłowo napięta. Dodatkowo, nici stymulują syntezę włókien kolagenu i elastyny. To z kolei przekłada się na poprawę gęstości skóry i jej poziomu nawilżenia, a także wygładzenia. Dlatego nici strukturalne PDO to trafna odpowiedź na pytanie, jaki zabieg wygładza skórę.

Nici są wprowadzane w dany obszar skóry za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Same nici są w 100% wchłaniane i rozpuszczane w organizmie i także wtedy efekt odżywionej i promiennej skóry jest widoczny.

W ofercie PerfectLift znajdują się nici łódeczkowe oraz BARB 4D z czterowymiarowym systemem haczyków.

Jak przebiega rewitalizacja skóry dłoni bądź twarzy w PerfectLift?

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dlatego każdą kurację poprzedza szczegółowa konsultacja z lekarzem bądź kosmetologiem. Dzięki niej specjalista ma okazję poznać problem, podpowiedzieć, jakie zabiegi na zwiotczałą skórę na twarzy będą najlepsze, co może pomóc wygładzić dłonie, a co skutecznie poradzi sobie ze skórą wymagającą regeneracji na szyi i dekolcie.

Konsultacja ma również na celu wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, takich jak ciąża, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe czy aktywne stany zapalne skóry. W większości przypadków specjalista może wskazać leczenie alternatywne, np. konsultację dermatologiczną.

Po dobraniu zabiegu i kwalifikacji pacjent zostaje odpowiednio przygotowany. Jeśli jest taka potrzeba, na miejsce poddawane zabiegowi zostaje nałożone znieczulenie. Następnie specjalista przystępuje do zabiegu.

Pacjent otrzymuje jasne zalecenia, czego powinien unikać po kuracji. Najczęściej przez pierwszych kilka dni w leczonym miejscu na skórze mogą pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub niewielkie siniaki, które mijają samoistnie. Nierzadko pacjent powinien zrezygnować na kilka dni z aktywności fizycznej, basenu, solarium i sauny.

Na rewitalizację jest mnóstwo różnych metod

Przyjdź do PerfectLift i wybierz najlepszą dla siebie
Zapisz się na wizytę
Czytaj więcej: