Dla mężczyzn Dla kobiet Kosmetologia Na twarz

Ile kosztuje makijaż permanentny i czy to dobra inwestycja?

Makijaż permanentny – ile się utrzymuje i i

| 2024-06-03 (ostatnia aktualizacja: 2025-04-07)
Makijaż doskonale wydobywa naturalne piękno twarzy i maskuje ewentualne niedoskonałości. Jego codzienne nakładanie bywa jednak żmudne i czasochłonne, a czasami nawet niemożliwe – np. przez uczulenie na składniki zawarte w kosmetykach. W takich przypadkach dobrze sprawdza się makijaż permanentny. Przekonaj się, jak doświadczona lingeristka PerfectLift może Ci pomóc!

Czym jest makijaż permanentny i komu jest zalecany?

To coś podobnego do tatuażu, z tą różnicą, że pigmenty do makijażu permanentnego są aplikowane na granicę naskórka i skóry właściwej, a nie do głębszych tkanek. Dzięki temu uzyskany efekt jest odwacalny i nie zostaje na całe życie. To ważne, bo rysy twarzy oraz trendy ulegają szybszym lub wolniejszym zmianom – sztandarowym przykładem są cieniutkie, „wiecznie zdziwione” brwi z lat 90.

Chcąc co dzień podkreślać swoje naturalne piękno, ale nie mając na to zbyt wiele czasu ani zapału, warto rozważyć makijaż permanentny. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią make-up, ale są uczulone na wiele różnych kosmetyków.

Jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego?

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, makijaż permanentny oczu i ust ma zarówno wskazania (wymienione wyżej) jak i przeciwwskazania, które uniemożliwiają bezpieczne wykonanie usługi. Są to:

  • łuszczyca,
  • ciąża i/lub karmienie piersią,
  • infekcja w obrębie obszaru zabiegowego (np. opryszczka),
  • przyjmowanie leków sterydowych lub rozrzedzających krew,
  • świeżo podany wypełniacz (jeśli wykonuje się makijaż permanentny ust).

Aby zabieg przebiegł pomyślnie i bez komplikacji, a uzyskane efekty były satysfakcjonujące, należy wziąć pod uwagę wszystkie przeciwwskazania do makijażu permanentnego. Wywiad z pacjentem jest więc naprawdę wnikliwy, a na pytania warto odpowiadać szczerze i wyczerpująco.

Jak wykonuje się makijaż permanentny krok po kroku?

Bez względu na wybrany obszar zabiegowy, procedura makijażu permanentnego przebiega w podobny sposób. Jak?

  1. Kwalifikacja do zabiegu – wykluczanie przeciwwskazań i ocena, które pigmenty do makijażu permanentnego będą odpowiednie dla danego typu urody.
  2. Rysunek wstępny – jego celem jest upewnienie się, że makijaż permanentny kreski górnej, brwi czy ust w pełni podoba się pacjentowi.
  3. Znieczulenie obszaru zabiegowego – mikropigmentacja jest wykonywana na niezwykle unerwionych częściach ciała, a więc znieczulenie jest niezbędne, by zminimalizować odczucia bólowe.
  4. Część właściwa – maszynka do makijażu permanentnego idzie w ruch dopiero kiedy pacjent zatwierdzi rysunek wstępny, a środek znieczulający działa. Zabieg przypomina wykonywanie tatuażu.
  5. Omówienie zaleceń pozabiegowych – pacjent otrzymuje listę, co wolno, a czego nie wolno  robić, by przyspieszyć regenerację skóry.

{zdaniem-lekarza|Makijaż permanentny jest nazywany mikropigmentacją, gdyż tusz aplikuje się na granicę naskórka i skóry właściwej, a nie w głębsze warstwy, jak jest to w przypadku tatuażu. Dostępne okolice zabiegowe to usta i brwi.}

Czas wykonania zabiegu jest kwestią indywidualną, ale warto wiedzieć, że na całość trzeba poświęcić średnio 2 godziny. Mimo że procedura jest podobna we wszystkich obszarach zabiegowych, to wykorzystuje się różne techniki i kolory makijażu permanentnego ust i oczu. Jakie?

Codzienny make-up zabiera Ci czas?

Wykonaj makijaż permanentny

Makijaż permanentny ust czy brwi utrzymuje się nawet 36 miesięcy.
Zabieg zawsze jest poprzedzony konsultacją i rysunkiem wstępnym, co pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty.
Wnikliwa kwalifikacja do zabiegu pozwala wykluczyć przeciwwskazania, zapewniające pełnię bezpieczeństwa.
Długotrwałe efekty. Indywidualne podejście. Wygodna rejestracja online.

Makijaż permanentny ust

PerfectLift oferuje szeroką gamę barw, zarówno dla osób chcących uzyskać efekt subtelnego podkreślenia, jak i dla tych, którym zależy na bardziej wyrazistym wyglądzie. Kolory makijażu permanentnego ust (odcienie różu, beżu oraz czerwienie i burgundy) dobiera się do indywidualnych oczekiwań oraz typu urody pacjenta.

Makijaż permanentny brwi

I w tym przypadku kolory są dobierane indywidualnie, jednak poza barwą, trzeba też wybrać technikę wykonania mikropigmentacji. Czym różni się makijaż permanentny brwi metodą pudrową od ombre?

  • Makijaż permanentny brwi ombre – czyli cieniowanie „włosków” w taki sposób, by jaśniejszy kolor znalazł się u nasady, a ciemniejszy przy końcówkach. Ta technika daje efekt gradientu i nadaje trójwymiarowości i głębi.
  • Makijaż permanentny brwi metodą pudrową – czyli równomierna aplikacja pigmentu pod skórę, bez stopniowania go. W ten sposób można uzyskać efekt podobny do tego po użyciu cieni do brwi.

Ile trwa makijaż permanentny brwi
W zależności od indywidualnych preferencji oraz wybranej metody, zabieg może trwać od godziny do nawet 2,5 godzin.

Makijaż permanentny brwi ombre jest przeznaczony dla osób, chcących uzyskać bardziej naturalny, trójwymiarowy wygląd, natomiast metodę pudrową powinny wybrać osoby, którym zależy na jednolitym, delikatnym wypełnieniu.

Jakie są zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego?

Należy pamiętać, że maszynka do makijażu permanentnego nakłuwa skórę, a więc obszar zabiegowy może być delikatnie obrzęknięty, zaczerwieniony i bolesny. Dolegliwości ustępują jednak samoistnie. Aby wyeliminować ryzyko infekcji, należy przestrzegać zaleceń higienicznych i pielęgnacyjnych, czyli:

  • stosować wskazane kosmetyki według zaleceń specjalisty,
  • unikać moczenia w publicznym basenie przez pierwsze kilka dni,
  • zrezygnować z opalania i chronić się przed słońcem przez około 2 tygodnie,
  • nie stosować peelingów i innych kosmetyków mogących powodować podrażnienia (np. z alkoholem).

Przestrzeganie wymienionych wyżej zaleceń wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale i trwałość efektów.

Ile się utrzymuje makijaż permanentny oczu i ust?

Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych z pewnością wpływa na trwałość uzyskanych efektów, ale o tym, ile się utrzymuje makijaż permanentny, decyduje także indywidualna reakcja organizmu. Średni czas, w jakim odbywa się samoistne usuwanie tuszu, wynosi 18-36 miesięcy.

Porównując, ile trwa makijaż permanentny brwi czy ust oraz poranny make-up, można zauważyć ogromną oszczędność czasu. Zafunduj sobie idealne podkreślenie urody bez konieczności codziennego malowania się i zamartwiania o symetrię kresek i brwi, zostawianie śladów szminki na szklankach i kieliszkach czy konieczność noszenia ze sobą kosmetyczki celem wykonywania poprawek.

Serdecznie zapraszamy!

Nie chcesz tracić czasu na codzienne malowanie się?

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie
Zarejestruj się na zabieg
Czytaj więcej: