Uwaga! Ten tekst dotyczy mezoterapii mikroigłowej, czyli z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. Jeśli interesuje Cię mezoterapia igłowa, czyli wykonywana ręcznie, kliknij tutaj.
Czym jest mezoterapia mikroigłowa?
Medycyna estetyczna oferuje coraz to nowsze i efektywniejsze sposoby na zdobycie świeżego, młodzieńczego i rozświetlonego wyglądu dla skóry. Jednym z nich jest mezoterapia mikroigłowa. Jest to zabieg, w czasie którego nakłuwa się określony obszar skóry mikroigłami. W konsekwencji powstają mikrourazy i niewielkie krwawienia, ale dzięki temu uwalniają się białka intensyfikujące rozwój komórek oraz następuje stymulacja komórek macierzystych do produkowania kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny – fundamentalnych składników zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry.
Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej to nie wszystko. Wpływ na regenerację skóry ma także preparat wybrany do wykonania zabiegu. Zawarte w nim substancje odżywcze przyspieszają stymulację m.in. kolagenu. Cała ta procedura daje spektakularne efekty – ujędrnioną, sprężystą i odmłodzoną skórę już po jednej serii kuracji!
Które urządzenie do mezoterapii mikroigłowej jest najbezpieczniejsze?
Wracając do narzędzia używanego przy tym zabiegu, w PerfectLift wykorzystujemy R.PEN by URGO. To bezprzewodowe urządzenie do mezoterapii mikroigłowej jest jednym z najnowszych osiągnięć pozwalających na minimalną inwazyjność i wysoki stopień bezpieczeństwa przy jednoczesnej dużej efektywności.
R.PEN by URGO kształtem przypomina długopis. Posiada specjalne jednorazowe końcówki, które zawierają kilkanaście molibdenowych mikroigieł. Dzięki zaawansowanej technologii możliwa jest zmiana głębokości nakłuć oraz prędkość pracy, w zależności od obszaru skóry oraz oczekiwanych efektów.
Kiedy wykonać mezoterapię mikroigłową?
Celem zabiegu mezoterapii mikroigłowej jest pobudzenie skóry do regeneracji oraz odbudowanie jej kondycji, redukcja powstałych już zmian i widoczna zmiana jej wyglądu. Wskazaniami do mezoterapii mikroigłowej są następujące oznaki:
- cellulit,
- rozstępy,
- zmarszczki,
- rozszerzone pory,
- skóra wiotka i poszarzała,
- przebarwienia i niejednolity koloryt skóry,
- blizny potrądzikowe, pooparzeniowe i pooperacyjne.
Zauważenie jakichkolwiek z tych objawów może być powodem i odpowiedzią na pytanie: kiedy wykonać mezoterapię mikroigłową.
Dla kogo mezoterapia mikroigłowa jest niewskazana?
Choć omawiany zabieg jest bezpieczną i mało inwazyjną procedurą, to istnieją pewne przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej. Dla kogo mezoterapia mikroigłowa nie będzie korzystnym rozwiązaniem? Wśród ograniczeń znajdują się:
- ciąża,
- otwarte rany,
- stany zapalne skóry,
- aktywna opryszczka,
- okres karmienia piersią,
- alergia na któryś ze składników substancji stosowanych do zabiegu.
Poddanie się zabiegowi przez pacjenta, któremu towarzyszy któreś z powyższych ograniczeń, może powodować powikłania i działania niepożądane, zmniejszać skuteczność zabiegu albo ograniczyć jego efekty.
Co jeśli nie mezoterapia mikroigłowa?
Przed zabiegiem pacjent przechodzi szczegółową konsultację z kosmetologiem. Specjalista ma wówczas szansę wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej, a jeśli takie się pojawią, przełożyć termin zabiegu lub zaproponować leczenie alternatywne. Będzie się ono różnić w zależności od obszaru skóry, który ma zostać poddany kuracji, jak i przeszkód, jakie wykazuje pacjent.
Przykładowo, dla pacjentów poszukujących zabiegu rewitalizacji skóry bez konieczności używania igieł, świetną alternatywą może być laseroterapia. Każdy z tych zabiegów dostępny jest w PerfectLift. Wykwalifikowany kosmetolog, kierując się indywidualnym podejściem do pacjenta, podpowie, która terapia będzie najefektywniejsza i najbezpieczniejsza dla danego problemu.
Mezoterapia mikroigłowa czy igłowa?
Wybór zależy od potrzeb pacjenta, problemu, z którym się zgłasza, oraz oczekiwanych efektów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który zabieg jest lepszy – mezoterapia mikroigłowa czy igłowa. Obydwie kuracje działają odrębnie, choć niekiedy łączy się je. Warto w tej kwestii zasięgnąć konsultacji u specjalisty PerfectLift.
Czym jest mezoterapia mikroigłowa dla poszczególnych partii ciała?
Efekty mezoterapii mikroigłowej będą widoczne na każdym obszarze ciała poddanego zabiegowi. Okazuje się bowiem, że ten zabieg ma szerokie zastosowanie. Nie tylko odmładza cerę, ale również skórę szyi i dekoltu. Świetnie radzi sobie z rozstępami i bliznami. Żeby tego było mało, skutecznie rozwiązuje problem łysienia. W tym celu wykonywana jest mezoterapia mikroigłowa na włosy – ich porost i wzmocnienie.
Mezoterapia mikroigłowa pod oczy
Worki i cienie pod oczami, a także delikatne zmarszczki i sińce w tym obszarze błyskawicznie oddziałują na spojrzenie, które staje się zmęczone i pozbawione blasku. Z tymi objawami doskonale poradzi sobie mezoterapia mikroigłowa pod oczy. Wstrzyknięcie koktajlu składników odżywczych pomoże w rewitalizacji skóry w tej okolicy, zredukuje zmarszczki, co od razu przełoży się na atrakcyjne spojrzenie.
Mezoterapia mikroigłowa na brzuch i rozstępy
Rozstępy widoczne na plecach, brzuchu, pośladkach czy udach nie muszą być już skrzętnie ukrywane. Mezoterapia mikroigłowa na rozstępy to skuteczny sposób na pozbycie się nieestetycznych fałd i wcięć, nawet tych głębokich i rozległych. Efekt zabiegu? Wygładzona, odmłodzona i ujędrniona skóra!
Mezoterapia mikroigłowa na brzuch świetnie sprawdzi się u kobiet po ciąży oraz u osób po odchudzaniu. Zabieg ten powoduje wygładzenie rozstępów, dzięki czemu zostają one w widoczny sposób zmniejszone, a nawet całkowicie wyeliminowane.
Mezoterapia mikroigłowa na blizny
W podobny sposób jak mezoterapia mikroigłowa na rozstępy, kuracja działa także na różnego rodzaju blizny, m.in. potrądzikowe. Precyzyjne działanie mikroigieł pozwala zredukować widoczność linii i blizn to minimum. Ponadto mezoterapia mikroigłowa na blizny działa także ogólnie na skórę. Dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny poprawia się napięcie skóry, przez co zyskuje ona zdrowy wygląd w ogóle.
Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy
Dość nieoczywistym zastosowaniem może okazać się potocznie zwana mezoterapia mikroigłowa na włosy. Ściślej ujmując, zabieg dotyczy skóry głowy. Wprowadzone podskórnie składniki odżywcze wpływają pozytywnie na porost włosów, odżywiając i wzmacniając je, jednocześnie hamując ich wypadanie i pobudzając uśpione mieszki. Wskazaniem do skorzystania z zabiegu, jakim jest mezoterapia mikroigłowa skóry głowy, jest zauważalne łysienie, sezonowe nasilenie wypadania włosów, a także osłabienie włosów związane z ich częstą koloryzacją.
Jak wygląda zabieg mezoterapii mikroigłowej?
Kiedy wiadomo już, jak szerokie zastosowania ma ten zabieg, warto przyjrzeć się jego przebiegowi. Na początku pacjent bierze udział w szczegółowej konsultacji. Specjalista szczegółowo opowie o kuracji, m.in. czy mezoterapia mikroigłowa boli, jaki obszar skóry zostanie jej poddany oraz jakich efektów można oczekiwać. Wówczas zostaje także ustalona kwestia: mezoterapia mikroigłowa a głębokość nakłuć.
Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, zostaje przygotowany do zabiegu mezoterapii mikroigłowej.
Następnie rozpoczyna się główna procedura. Skórę nakłuwa się bardzo cienkimi igłami, jakie znajdują się w głowicy urządzenia. Celem mikronakłuwania jest stymulacja skóry do samodzielnej, naturalnej regeneracji: pobudzenia czynników wzrostu, następnie fibroblastów i produkowania elastyny oraz włókien kolagenowych.
Mezoterapia mikroigłowa a głębokość nakłuć
Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej zaledwie w sekundę może wykonać ok. 20 nakłuć o głębokości od 0,25 mm do 2,5 mm, w zależności od potrzeb. Dzięki temu pobudzone do pracy mogą zostać zarówno naskórek, jak i głębsze warstwy skóry.
Zabieg wykonywany jest w połączeniu z peelingami BiorePeel oraz PQ Aqe, które wykazują właściwości przeciwstarzeniowe, odżywcze i regenerujące. Sprawdź szczegóły w: peelingi chemiczne.
{zdaniem-lekarza|Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się szereg aktywnych preparatów, aby uzyskać jak najlepszy efekt gładkiej, jędrnej skóry. Nierzadko zabieg może zostać wzbogacony o podanie dodatkowej, odpowiedniej ampułki, aby rezultat był jeszcze pełniejszy. Każdy krok jest jednak ustalany z pacjentem podczas konsultacji, zatem nie trzeba się niczego obawiać. Dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa, komfort i skuteczność.}
Czy mezoterapia mikroigłowa boli?
Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego pacjent w trakcie zabiegu nie odczuwa bólu. Jedyne, co może się pojawić, to delikatne uczucie dyskomfortu spowodowane nakłuwaniem tkanek. Nie ma ono jednak wpływu na ogólny stan pacjenta.
Ile trwa mezoterapia mikroigłowa?
Zabieg zajmuje około 60 minut. Jednak dokładnie to, ile trwa mezoterapia mikroigłowa, zależy od obszaru poddawanego leczeniu oraz rodzaju problemu.
Ze względu na niezwykłą precyzyjność urządzenia, czas zabiegu jest znacznie krótszy niż w przypadku innych urządzeń. W związku z tym skraca się także możliwy lekki dyskomfort pacjenta oraz czas oczekiwania na efekty.
Jak często wykonywać mezoterapię mikroigłową?
Już po jednym zabiegu można zauważyć pierwsze rezultaty. Zaleca się przyjęcie całej serii – od 4 do 6 zabiegów – w odstępie około 3-4 tygodni, aby zyskać pełny i długotrwały efekt.
Ostatecznie to, jak często wykonywać mezoterapię mikroigłową, podobnie jak w przypadku czasu trwania zabiegu, jest kwestią indywidualną.
Jak długo utrzymuje się efekt mezoterapii mikroigłowej?
Wykorzystanie urządzenia do mezoterapii mikroigłowej, pozwala na dokładne dotarcie do każdego zakątka skóry, a to z kolei gwarantuje pełny, widoczny efekt odmłodzenia i rewitalizacji. Może się on utrzymywać nawet do kilkunastu miesięcy.
Efekty mezoterapii mikroigłowej:
- spłycenie blizn,
- obkurczenie porów,
- redukcja zmarszczek,
- nawilżenie i wygładzenie,
- wzmocnienie skóry i ogólna poprawa kondycji,
- wyrównany koloryt skóry i usunięte przebarwienia,
Poszczególne efekty mezoterapii mikroigłowej pojawiają się stopniowo, w ciągu kilku miesięcy. Zależy to m.in. od rodzaju problemu poddanego leczeniu. Również na to, jak długo utrzymuje się efekt mezoterapii mikroigłowej, ma wpływ wiele czynników zewnętrznych oraz liczba przyjętych serii.
Mezoterapia mikroigłowa a efekty uboczne?
Na skutek rozszerzenia naczyń tuż po zabiegu na skórze może pojawić się rumień i niewielki obrzęk, delikatne uczucie pieczenia lub lekki dyskomfort. Objawy te nie świadczą jednak o powikłaniach – pojawiają się często u pacjentów i są naturalną reakcją. Kwestia: mezoterapia mikroigłowa a efekty uboczne rozwiązuje się samoistnie po kilkunastu-kilkudziesięciu godzinach.
Jakie są zalecenia po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?
Aby skóra mogła bezpiecznie i w pełni zregenerować się po zabiegu, warto stosować kilka zasad. Przede wszystkim, w pierwszych kilku dniach po mezoterapii lepiej zrezygnować z ekspozycji na promienie słoneczne i aktywności fizycznej. Dzięki temu można uniknąć dodatkowego lub przedłużającego się zaczerwienienia skóry.
Szczegółowe zalecenia po zabiegu mezoterapii mikroigłowej wskaże kosmetolog w czasie konsultacji.
Dlaczego warto zdecydować się na zabieg w PerfectLift?
Indywidualne podejście, szczegółowe omówienie problemu, dopasowanie zabiegu do potrzeb, bezpieczeństwo i komfort pacjenta są dla nas priorytetem. Zabiegi wykonywane w PerfectLift cieszą się zainteresowaniem i uznaniem osób, które już cieszą się efektem zdrowej i promiennej skóry.
Przywróć swojej skórze blask i młodzieńczy wygląd dzięki zabiegom w PerfectLift – serdecznie zapraszamy!