Co to jest resurfacing i jak działa?
Resurfacing to nic innego jak wykorzystanie energii świetlnej w celu poprawy wyglądu, kolorytu, tekstury i napięcia skóry bez użycia skalpela. W PerfectLift stosuje się ablacyjny laser frakcyjny CO2, który delikatnie złuszcza naskórek i stymuluje naturalne procesy odnowy.
Ablacyjny a nieablacyjny resurfacing
Podczas gdy nieablacyjny resurfacing działa głównie w głębszych warstwach skóry bez ingerencji w naskórek, to urządzenie stosowane w PerfectLift łączy w sobie delikatną stymulację organizmu do produkcji kolagenu i elastyny wraz z efektem peelingu, czyli złuszczenia wierzchniej, rogowej warstwy naskórka.
Dzięki swojej wszechstronności, laserowy resurfacing twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni jest zalecany na wiele różnych problemów skórnych. Jakich?
Komu zaleca się resurfacing laserowy?
Laser CO2 działa wieloaspektowo, a więc efekty resurfacingu twarzy są naprawdę spektakularne. Zabieg pozwala na wyraźne odmłodzenie skóry poprzez:
- zwężenie porów,
- usunięcie foto uszkodzeń,
- spłycenie blizn, np. potrądzikowych,
- poprawę elastyczności i tekstury skóry,
- likwidację drobnych zmarszczek i spłycenie głębokich bruzd.
Zabieg jest skierowany dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry i zachować młody, promienny wygląd na dłużej. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach resurfacing laserowy jest zabroniony. W jakich?
Jakie są przeciwwskazania do użycia lasera?
Każdy resurfacing twarzy czy ciała wykonywany w PerfectLift jest poprzedzony kwalifikacją, której celem jest analiza bezpieczeństwa zabiegu dla konkretnego pacjenta. Z zastosowania lasera na skórę rezygnuje się w następujących przypadkach:
- ciąża i/lub karmienie piersią,
- świeża opalenizna lub poparzenie słoneczne,
- urazy i choroby skóry w miejscu zabiegowym (np. łuszczyca, opryszczka),
- stosowanie leków/suplementów fotouczulających, np. na bazie krwawnika; należy je odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem.
Alergia na światło albo leki fotouczulające to poważne przeciwwskazanie do zastosowania lasera. Chcąc mimo wszystko uzyskać efekt liftingu, można zastosować nici na twarz lub na szyję i dekolt. Inną dostępną w PerfectLift alternatywą są różne metody rewitalizacji skóry (szczegóły w odnośniku).
Resurfacing przynosi skórze wiele korzyści
Sprawdź, jak może Ci pomóc
Resurfacing delikatnie złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, co stymuluje produkcję nowych komórek.
Laser wywołuje mikrouszkodzenia w głębi skóry, co wzmaga naturalną produkcję kolagenu i elastyny.
Resurfacing działa na wiele problemów, m.in. zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory czy zwiotczenia skóry.
Szerokie spektrum korzyści. Doświadczony personel. Indywidualne podejście.
Jak przebiega resurfacing skóry krok po kroku?
Wiedząc, jak dokładnie wygląda zabieg, łatwiej jest się do niego przygotować, a odczucia podczas wizyty są zdecydowanie lepsze. Dlatego warto wiedzieć, że:
- Resurfacing laserowy rozpoczyna się od kwalifikacji wstępnej, podczas której wyklucza się przeciwwskazania, a następnie ustala się indywidualny plan zabiegowy w oparciu o potrzeby i oczekiwania pacjenta.
- Przygotowanie skóry do zabiegu polega na jej oczyszczeniu, dezynfekcji, a u wrażliwych pacjentów także zaaplikowaniu kremu znieczulającego, zmniejszającego dyskomfort podczas naświetlania. Niezbędne jest też założenie specjalnych okularów chroniących oczy.
- Laserowy resurfacing twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni polega na metodycznym naświetlaniu obszaru zabiegowego. Energia świetlna tworzy siateczkę kontrolowanych mikrouszkodzeń, pobudzając organizm do intensywnego tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny. Dochodzi też do usunięcia (ablacji) naskórka, który jest zastępowymi nowymi komórkami.
Bezpośrednio po zabiegu obszar zabiegowy jest zaczerwieniony i i obrzęknięty, więc skóra wymaga nałożenia specjalnych kremów łagodzących i regenerujących. Te dolegliwości ustępują zwykle w ciągu 5-7dni.
{zdaniem-lekarza|Ablacyjny resurfacing laserowy CO2 to skuteczne narzędzie do redukcji zmarszczek, blizn i przebarwień oraz termicznego liftingu skóry. To jeden zabieg, który daje szereg różnych korzyści.}
Resurfacing skóry trwa 45-60 minut, w zależności od powierzchni obszaru zabiegowego. W niektórych przypadkach trzeba doliczyć do tego czas potrzebną godzine na znieczulenie.
Kiedy efekty resurfacingu twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni?
Rezultatem zabiegu jest gładka, jędrna i ujednolicona kolorystycznie skóra. Twarz bez zmarszczek, przebarwień i nieestetycznych nawisów, napięta skóra na szyi i dekolcie oraz dłonie bez tzw. plam starczych i zwiotczałej skóry.
Dla uzyskania najlepszych efektów należy przejść cały plan zabiegowy, który składa się zazwyczaj 2-3 powtórzeń w odstępach trwających od 6-8 tygodni – to czas potrzebny organizmowi na wytworzenie nowych włókien kolagenowych i głęboką odbudowę.
Co wolno, a czego nie wolno po laserze na skórę?
Aby efekty resurfacingu twarzy i ciała były jak najlepsze, a rekonwalescencja po zabiegu jak najszybsza, należy przestrzegać zaleceń otrzymanych od specjalisty pod koniec wizyty. Można wśród nich wyróżnić:
- stosowanie preparatów regeneracyjnych według wskazań,
- foto protekcję, tj. ochronę przed słońcem i rezygnację z solarium przez minimum miesiąc,
- rezygnację z kosmetyków mogących wywoływać podrażnienia (np. z alkoholem) przez kilka dni,
- unikanie wysokich temperatur (np. sauny, jacuzzi) i kąpieli w publicznych basenach przez około 2 tygodnie.
Kiedy wiadomo już, co to jest resurfacing, jakie przynosi efekty i na ile wystarcza, warto wiedzieć, jak prezentuje się oferta kliniki medycyny estetycznej PerfectLift?.
Aby uzyskać najbardziej spektakularne efekty, resurfacing skóry jest przeprowadzany w serii zabiegów. Warto mieć na uwadze, że resurfacing laserowy kompleksowo poprawia wygląd i kondycję skóry, bez potrzeby łączenia kilku różnych zabiegów na konkretne problemy – np. wypełniacze na zmarszczki, nici do liftingu. Dzięki temu pozwala na sporą oszczędność czasu i skraca czas rekonwalescencji, jaką trzeba by było przejść po każdym zabiegu z osobna.
Serdecznie zapraszamy na wizytę!